حزب الله

الا ان حزب الله هم الغالبون

اتهام جدید آمریکا برای تخریب وجهه حزب الله

حزب‌الله لبنان اتهام جدید آمریکا علیه مقاومت لبنان را با هدف تخریب وجهه حزب الله و سرپوش گذاشتن بر دستاوردهای ملی این حزب دانست.

مقامات فدرال آمریکا دوشنبه اعلام کردند، 150 میلیون دلار از دارایی‌های حزب الله لبنان را به اتهام دست داشتن در عملیات پولشویی مسدود کردند. گفته می‌شود این اقدام به دنبال شکایت از بانک لبنانی کانادایی صورت گرفت که متهم به پولشویی برای حزب‌الله لبنان در سراسر جهان است.

طبق گزارش سی‌ان‌ان، مقامات آمریکایی مدعی هستند، بانک لبنانی کانادایی و سایر نهادهای مالی بین سال‌های 2007 تا 2011، از فروش مواد مخدر و انجام سایر فعالیت‌های جنایی در آمریکا، 329 میلیون دلار عایدی داشته‌اند که با این پول‌ها خودروهای دست دوم خریداری می‌کنند و سپس در آفریقای غربی به فروش می‌رسانند.

وزرات مبارزه با مواد مخدر آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد: عواید این بانک‌ها از طریق کانال‌های تحت کنترل حزب‌الله به لبنان باز می‌گردد.

در گزارش سی‌ان‌ان آمده: سپتامبر سال گذشته،‌ بانک لبنانی «سوشیت جنرال»، بیشتر دارایی‌های بانک لبنانی کانادایی را خریداری کرد. حداقل 150 میلیون دلار از فروش دارایی‌های این بانک در حساب سپرده یک بانک لبنانی فرانسوی قرار داشت بنابراین مقامات آمریکایی این مبلغ را در بانک لبنانی فرانسوی که طرف معامله با آمریکاست، مسدود کردند.

طبق این گزارش، بانک‌ لبنانی فرانسوی و بانک سوشیت جنرال هیچ یک به خطاکاری در این زمینه متهم نشده‌اند.

در همین راستا حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اتهام زنی های جدید آمریکا علیه این حزب را با هدف تخریب وجهه حزب الله دانست و تاکید کرد که این اتهامات در راستای تامین مالی فعالیت های خود به صورت غیرقانونی تنها تلاشی جدید از سوی این کشور برای هدف قرار دادن روحیه مقاومت در لبنان و تخریب وجهه آن و سرپوش گذاشتن بر دستاوردهای ملی این حزب است.

تاریخ ارسال: یکشنبه 26 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 10:46 | نویسنده: رزمندگان مقاومت | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد